Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. realizuje projekt „WSPARCIE ROZWOJU KOMPETENCJI MIESZKAŃCÓW SUBREGIONU WROCŁAWSKIEGO Z WYKORZYSTANIEM BUR” w ramach działania 8.2 Uczenie się przez całe życie, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS, w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
Celem projektu jest wspieranie uczenia się przez całe życie, w szczególności elastycznych możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji dla wszystkich osób dorosłych, z uwzględnieniem umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, kompetencji cyfrowych i zielonych, lepsze przewidywanie zmian i zapotrzebowania na nowe umiejętności na podstawie potrzeb rynku pracy, ułatwianie zmian ścieżki kariery zawodowej i wspieranie mobilności zawodowej mieszkańców Wrocławia i okolicznych powiatów.
Wsparcie udzielane będzie z wykorzystaniem popytowego mechanizmu finansowania usług rozwojowych – system popytowy w oparciu o BUR. Podejście to gwarantuje osobie dorosłej możliwość dokonania samodzielnego wyboru usługi rozwojowej odpowiadającej w największym stopniu na jej aktualne potrzeby do realizacji określonego celu rozwojowego.
Planowane rozpoczęcie rekrutacji do projektu maj 2024 r.
Głównym rezultatem projektu będzie:
Projekt jest skierowany do min. 1785 osób dorosłych (60% kobiet, 40% mężczyzn) mieszkańców subregionu wrocławskiego i m. Wrocław, w tym przede wszystkim dla tych w niekorzystnej sytuacji, które chcą z własnej inicjatywy podnieść swoje kwalifikacje/kompetencje lub przekwalifikować się, z wyłączeniem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową.
Poprzez miejsce zamieszkania, w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, należy rozumieć miejscowość, w której przebywa się z zamiarem stałego pobytu.
Projekt realizowany będzie na terenie subregionu wrocławskiego i miasta Wrocław - powiaty: milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski i miasto Wrocław na prawach powiatu.
Wkład własny może pochodzić z wpłat uczestników projektu i wynosi nie więcej niż 20% wartości usługi rozwojowej. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się możliwość mniejszego partycypowania uczestnika w kosztach usługi (nie mniej niż 10%), np. w przypadku osób będących w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy (osoby bezrobotne, bierne zawodowo).
23 406 555,96 zł
21 065 897,37 zł
od 01.03.2024 r. do 31.12.2026 r.