Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. realizuje projekt „WSPARCIE ROZWOJU KOMPETENCJI MIESZKAŃCÓW SUBREGIONU WROCŁAWSKIEGO Z WYKORZYSTANIEM BUR” w ramach działania 8.2 Uczenie się przez całe życie, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS, w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
Celem projektu jest wspieranie uczenia się przez całe życie, w szczególności elastycznych możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji dla wszystkich osób dorosłych, z uwzględnieniem umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, kompetencji cyfrowych i zielonych, lepsze przewidywanie zmian i zapotrzebowania na nowe umiejętności na podstawie potrzeb rynku pracy, ułatwianie zmian ścieżki kariery zawodowej i wspieranie mobilności zawodowej mieszkańców Wrocławia i okolicznych powiatów.
Wsparcie udzielane będzie z wykorzystaniem popytowego mechanizmu finansowania usług rozwojowych – system popytowy w oparciu o BUR. Podejście to gwarantuje osobie dorosłej możliwość dokonania samodzielnego wyboru usługi rozwojowej odpowiadającej w największym stopniu na jej aktualne potrzeby do realizacji określonego celu rozwojowego.
Planowane rozpoczęcie rekrutacji do projektu maj 2024 r.
Głównym rezultatem projektu będzie:
Projekt jest skierowany do min. 1785 osób dorosłych (60% kobiet, 40% mężczyzn) mieszkańców subregionu wrocławskiego i m. Wrocław, w tym przede wszystkim dla tych w niekorzystnej sytuacji, które chcą z własnej inicjatywy podnieść swoje kwalifikacje/kompetencje lub przekwalifikować się, z wyłączeniem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową.
Poprzez miejsce zamieszkania, w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, należy rozumieć miejscowość, w której przebywa się z zamiarem stałego pobytu.
Projekt realizowany będzie na terenie subregionu wrocławskiego i miasta Wrocław - powiaty: milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski i miasto Wrocław na prawach powiatu.
Wkład własny może pochodzić z wpłat uczestników projektu i wynosi nie więcej niż 20% wartości usługi rozwojowej. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się możliwość mniejszego partycypowania uczestnika w kosztach usługi (nie mniej niż 10%), np. w przypadku osób będących w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy (osoby bezrobotne, bierne zawodowo).
Projekt jest zgodny z Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych, sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn.zm.) [1] W przypadku podejrzenia zaistnienia niezgodności Projektu lub działań Operatora z postanowieniami Konwencji, sygnały, zgłoszenia lub skargi w tym zakresie należy zgłaszać za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
[1] Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/13576/Konwencja_ONZ_o_prawach_osob_niepelnosprawnych.pdf
Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych – język łatwy: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/13577/konwencja_ONZ_easy_to_read.pdf
Celem Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych jest ochrona i zapewnienie pełnego i równego korzystania z praw człowieka i podstawowych wolności przez osoby z niepełnosprawnościami na równi ze wszystkimi innymi obywatelami.
Jeśli uważasz, że z jakiegoś powodu nasza strona internetowa nie jest dla Ciebie dostępna cyfrowo lub potrzebujesz innego rodzaju dostępności kliknij tutaj.
Jeżeli posiadasz wiedzę o okolicznościach, mogących świadczyć o wystąpieniu nadużycia finansowego związanego z realizacją projektu, prosimy o przekazanie takiej informacji. Każdy sygnał dotyczący możliwości wystąpienia nadużycia finansowego jest szczegółowo badany, co umożliwia podjęcie stosownych działań zapobiegawczych lub korygujących. Możesz to zrobić m.in. za pomocą anonimowego formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Instytucji Pośredniczącej: http://www.dwup.pl/kontakt/formularz.html