W Międzynarodowy Dzięń Kobiet Dolnośląski Park Innowacji i Nauki i Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości wyróżniły przedsiębiorczynie zajmujące się nowoczesnymi, często pionierskimi działaniami w przemyśle i biznesie.
Nagrody wręczono w trakcie konferencji zorganizowanej we wrocławskiej siedzibie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Gospodarzami byli prezes Fundacji PPP Piotr Bober i prezes zarządu DPIN S.A. Maciej Klóska.
Wyróżnienia otrzymały dziś cztery przedsiębiorczynie działające w innowacyjnych branżach. Małgorzata Skotnicka odpowiada za wdrażanie nowoczesnych rozwiązań związanych z robotyzacją przemysłu. Katarzyna Stankiewicz z firmy KST KS wprowadza nowe sposoby dystrybucji specjalistycznego sprzętu w motoryzacji i elektrotechnice. Aleksandra Walkowicz stworzyła z kolei model rozwijania i stymulowania wyobraźni dzieci za pomocą klocków Linden, które są produkowane zgodnie z zasadą „zero waste”. Małgorzata Faubert, reprezentująca Optident, zajmuje się wprowadzeniem nowoczesnych technologii do stomatologii. Chodzi między innymi o bezprzewodowe wewnątrzustne skanery 3d i drukowanie implantów w tej technologii.
-Dolnośląskie Centrum Druku 3D, będący częścią Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki to inkubator, który powstał aby wspierać i pomagać w rozwoju zarówno tym średnim, jak i najmniejszym przedsiębiorcom z Dolnego Śląska. Obecnie cała powierzchnia Centrum jest skomercjalizowana. Nasi najemcy to przedsiębiorcy z zakresu inteligentnych specjalizacji, którzy dzięki naszemu inkubatorowi mają dostęp do nowoczesnych rozwiązań i mogą wzajemnie korzystać ze swoich technologii – mówi Maria Roczek, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Druku 3D.
Dolnośląski Park Innowacji i Nauki wspiera działalność firm działających w obszarze przemysłu 4.0. zajmujących się przygotowywaniem i uruchomianiem produkcji nowych lub udoskonalonych materiałów, urządzeń, usług procesów lub metod, przeznaczonych do wprowadzenia na rynek. Oprócz nagrodzonych firm, które reprezentują wyróżnione dziś Panie, tak dzieje się również wśród innych partnerów DPIN, między innymi w firmie Procobot, której specjalizacją jest robotyzacja, czy w firmie Green Zebras wdrażającej nowoczesne metody przetwórstwa roślin na potrzeby medycyny i klientów indywidualnych.