Aktualności

19.12.2018
Stanowisko DPIN S.A.

Stanowisko DPIN S.A. w związku z wystąpieniem grupy Przyrodników

Stanowisko Spółki Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. w związku z wystąpieniem grupy Przyrodników w sprawie funkcjonowania „Zespołu ds. opracowania koncepcji ochrony środowiska w obszarze Polany Jakuszyckiej”.

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (inwestor) przystępując do realizacji projektu rozbudowy Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu na Polanie Jakuszyckiej otrzymał w październiku 2017 r. decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Wynika z niej, że RDOŚ nie wymaga od DPIN przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla tego przedsięwzięcia. RDOŚ nałożył jednak na DPIN obowiązek opracowania analizy warunków organizowania działań sportowo rekreacyjnych na Polanie Jakuszyckiej, koniecznych do zachowania właściwego stanu ochrony przyrody. Niezbędne badania do przygotowania tej analizy DPIN, jako inwestor, ma rozpocząć w momencie uruchomienia inwestycji, a zakończyć dwa lata po jej zamknięciu. Nastąpi to po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy na budowę z głównym wykonawcą, czyli nie wcześniej niż w II kwartale 2019 r. Spółka DPIN przy współpracy z Instytutem Rozwoju Terytorialnego, jednak już teraz rozpoczęła przygotowania do podjęcia stosownych badań i analiz. Stąd konsultacje m.in.  w gronie członków Zespołu powołanego zarządzeniem Marszałka Województwa Dolnośląskiego w październiku 2017 r. W skład Zespołu ds. opracowania koncepcji ochrony środowiska w obszarze Polany Jakuszyckiej, wchodzą min Przyrodnicy, przedstawicie RDOŚ, przedstawiciele Nadleśnictwa i Lasów Państwowych.
W obliczu zastrzeżeń Przyrodników z Zespołu, dotyczących braku konsultacji czy informacji zapewniam, że DPIN otwarty jest na wszelkie uwagi, sugestie i deklaruje wolę dalszej współpracy, a każdy aspekt planowanej inwestycji ma na celu ograniczenie istniejących oddziaływań na środowisko przy zapewnieniu nowoczesnej infrastruktury dla turystów i sportowców. Kolejnym, przyszłym celem będzie próba, we współpracy z lokalnym środowiskiem, w szczególności ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów, ograniczenia ruchu turystycznego i narciarskiego do grupy wybranych, oznaczonych tras, bez ingerencji człowieka w obszary siedliskowe. Zgodnie z zapisami wydanej przez RDOŚ decyzji DPIN wykonał już m.in. nasadzeń zastępczych we wskazanych lokalizacjach (posadzone zostały 4-letnie buki na działkach w Szklarskiej Porębie), w ramach wstępnych prac na Polanie Jakuszyckiej rozebrano stare obiekty   i zneutralizowano płyty azbestowo – cementowe. Rozebrano także istniejącą, wadliwie skonstruowaną i rozszczelnioną oczyszczalnię ścieków. Dolnośląski Park Innowacji i Nauki dokłada wszelkich starań, aby inwestycja realizowana była zgodnie ze wszystkimi standardami i normami dotyczącymi ochrony środowiska w Polsce  i Unii Europejskiej.

Prezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki
Sebastian Kącki

zobacz więcej zwiń tekst
18.12.2018
NABÓR W 2019 r. DO PROJEKTU 8.6

2 stycznia 2019 r. zostanie wznowiony nabór formularzy zgłoszeniowych dla przedsiębiorstw z sektora MMŚP z obszaru Subregionu Wrocław

NABÓR W 2019 r. DO PROJEKTU „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW”.

DOLNOŚLĄSKI PARK INNOWACJI I NAUKI S.A. informuje, że w dniu 2 stycznia 2019 r.  zostanie wznowiony nabór formularzy zgłoszeniowych przez DOLNOŚLĄSKĄ AGENCJĘ WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ SP. z o.o.  dla przedsiębiorstw z sektora MMŚP mających swoją jednostkę organizacyjną na obszarze Subregionu Wrocławskiego (m. Wrocław, powiat wrocławski, trzebnicki, oławski, średzki, oleśnicki, milicki, strzeliński).

Termin naboru (składania) formularzy zgłoszeniowych: od 02-01-2019 r. do wyczerpania środków.

Kwota pozostała do rozdysponowania: 300 000,00 zł.

W przypadku uwolnienia dodatkowych środków zostanie ogłoszony kolejny nabór w ramach niniejszego projektu. Komunikat w tej sprawie zostanie podany do publicznej wiadomości na stronach internetowych Partnerów projektu.

Miejsce naboru (składania) formularzy zgłoszeniowych: siedziba DAWG Sp. z o.o., Al. Kasztanowa 3a-5, pok. 008, w godz.: 08:00-15:00

Dodatkowo informujemy, że w 2019 r. wstrzymana będzie rekrutacja dla przedsiębiorców z subregionu wałbrzyskiego. Natomiast formularze zgłoszeniowe na bieżąco są przyjmowane w subregionie legnicko-głogowskim oraz subregionie jeleniogórskim.

zobacz więcej zwiń tekst
do góry strony

Kontakt

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4
52-326 Wrocław
Tel. +48 71 725 42 44
Fax +48 71 725 42 44
e-mail: sekretariat [at] dpin.pl
Napisz do nas

Social media